Varnsdorf  - 20.04.2007

Varnsdorf

autor: Věra - Vella

 

 

  

   Informaci, že Sámer bude vystupovat ve Varnsdorfu (asi 8 km od Rumburka) v Pizzerii Prishtina jsem dostala od kolegyně (24) v práci, je z Varnsdorfu. Ale nenašla to na plakátech (propagace mizerná), nýbrž na netu na jejich stránkách. Hned jsem vám tu radostnou zprávu napsala na fórum, původní datum bylo 27.4., ale na ČP a SI com v akcích zatím nic nebylo. Libuška se mi hned ozvala, že přijede se Soničkou a půjdeme společně.

   Vidět Sámera naživo byl můj sen, ale spíš na nějakém koncertě. Proto jsem pořád váhala, protože jít v důchodovém věku na diskotéku je troufalé, ale když se jedná o naše zlatíčko, člověk i v takovém věku dělá divy. A byla to asi má jediná šance vidět Sámera naživo, protože on fakt na severu Čech ještě nevystupoval. A když mi to z auta mobilem zavolal jeden náš obchodní zástupce (25), že ve Varnsdorfu vystupuje Sámer a všichni mi v práci říkali, abych šla a nekoukala na věk, tak jsem se definitivně rozhodla. Ale ještě to vysvětlit doma.

   Synové se mi smáli a snacha a budoucí snacha mi fandily, říkaly ať jdu. Nejhorší mě čekalo, sdělit to manželovi, nechala jsem to nakonec, až to bude opravdu jisté. Ale později se na SI com objevilo plno akcí, které poslal sám Sámer a skoro všechny byly blíž k Brnu. Tak jsem to začala zase vzdávat, protože jsem si myslela, že Libuška pojede jinam, než takovou dálku.  Ale nezklamala mě, je to bezva kámoška. Nakonec se vystoupení ve Varnsdorfu posunulo na 20.4.

   V pátek 20.4. jsem prchala z práce, domů jsem dorazila už v 16 hod., muž se divil, protože obvykle přicházím až v 18 hod. Začala jsem s přípravou a konečně to oznámila, ale že jdu jenom na večeři s kamarádkou, stejně se mu to nelíbilo.
Libuška k nám měla dorazit kolem 20. hodiny, jenže já starý nervák  jsem už před 20. hodinou poslala SMS, kde jsou? Byly 5 km před Rumburkem a Libuška mě uklidnila, že Sámer vystupuje až kolem půlnoci, že vše stihnem. Později volala, že asi bloudí a jedou na Šluknov, tak jsem jim řekla ať se vrátí, že jim jdu naproti. Vyrazila jsem jen v domácím oděvu  po silnici a vše dopadlo dobře, on tam totiž nikdo jiný nešel než já. Setkání bylo veliké a veselé. Potom jsme se u nás v rychlosti upravily a ujížděly směr Varnsdorf.

   Club jsme našly brzy. Původní plán jsme měly, že si nejdříve sedneme v Pizzerii, popovídáme si a pak přejdeme na diskotéku. U vchodu jsme dostaly lístek, který platí v celé budově, může se přecházet. Jenže v Pizzerii bylo plno, takže jsme rovnou přešly na diskotéku a to byla škoda. Prostředí parádní, útulné, všude čisto, obsluha perfektní a příjemná, ale rachot. Hudba strašně hlasitá, říkala to i zkušená Libuška. A to celé tři a půl hodiny bez přestávky, než přijel Sámer. Takže místo drbání, jsme se na sebe usmívaly, občas si něco řekly do ucha, ale jinak pohoda. Libuška se Soničkou jsou moc fajn, připadalo mi jako bychom se znaly už dávno. Alespoň vidíte, co dokázal Sámer. Akorát až doteď mě mrzí, že jsme si tak málo popovídaly, snad se nám to ještě povede napravit.

   No já stará netrpělivka jsem se pořád jako malá holka ptala Libušky, kdy už přijede Sámer. Taky se musím přiznat, že ti mladí ani na mě divně nekoukali, dokonce se mě jedna dívčina na toaletě ptala, kdy už přijede Sámer. Nebylo tam sice moc lidí, ale ti co tam byli, čekali na Sámera a i kluci. Dlouhou chvíli nám krátili promítáním předešlých akcí s VV, Alim, Agátou a Marešem. Jinak většinou tancovala děvčata, kluci občas a Libuška se Sončou asi 2x. A já netrpělivě čekala na zlatíčko. Po půlnoci DJ ohlásil, že Sámer už je tam, ale pořád nic. Najednou Libuš říká vyskoč, už je tu, jenže já pořád čuměla na vchod, kudy přicházeli lidi a on přišel jiným.

   Všichni se hnali k plácku, kde měl vystupovat. Nechtěla jsem se cpát do první řady, stoupla jsem si za Soničku, která fotila. Libuška se našla jiné místo, měla jsem jít k ní, protože už je mazačka a má přehled, ví kam se dívat. Nečekala jsem takový fofr, nic jsem nestíhala. Nejdříve jsem uviděla stojícího Sámera se sklopenou hlavou a vedle něj Lindu se Sabinou, měla jsem je asi 2 m před sebou. A pak to začalo, show jak má být. První Move, strhující tanec a zpěv. Potom sám Ignorants, tak to jsem fakt nestíhala, Sámer tancuje jak divoch. Další Sister a nakonec moje nejoblíbenější When I am with her. Tu začal smutně stojící u zdi a potom to rozjeli.

   Po každé písničce měl aplaus a výskot, i kluci se vlnili. I když tam nebylo moc lidí, udělali mu skvělou atmosféru. Nakonec se rozloučil a popřál všem skvělou zábavu a zmizeli. A hned mi začalo být smutno, vydržela bych ho poslouchat a dívat se na něj pořád. Ale byla jsem ráda, že alespoň zazpíval 4 písničky. Sámer měl na sobě už ne tak padací džíny, černé tričko s nápisem, černou kšiltovku a černé botasky. Je kouzelný, drobounký, až moc štíhlý, naprosto splnil mé představy. Energie má na rozdávání. Při zpěvu zářil a všimla jsem si, že se usmíval na Libušku, škoda, že jsem nestála vedle ní, třeba by se usmál i na mě.

   Po skončení mě Libuška odvezla domů, rozloučily jsme se a ony ujížděly směr Brno. Jsem šťastná, že jsem Sámera konečně viděla naživo a tak zblízka. Ale mám ještě tři velká přání, vyfotit se se Sámerem, podat si s ním ruku a sejít se s vámi všemi na pořádném koncertíku a jen tak pokecat, snad se mi to někdy splní. Mám vás moc ráda.

   Sámere, díky Ti za vše, jsem šťastná, že jsi.

   Jsem Tvoje velká fanynka.

Věra - Vella

foto z akce autor:  Super Diskotéka Prishtina

archiv Sámer - Prishtina foto (*.rar) zde