SÁMER V JIHLAVĚ


Nevím už, který den to byl, přišla za mnou máma a řekla mi,že mě čeká takovej malej, milej výlet do jinýho světa. Jelikož jsem zvědavá, samozřejmě jsem se hned začala ptát, jaké cestování časem, či co si to na mě vymyslela. Když mi řekla,že pojedu do Jihlavy, nadšení ze mě okamžitě spadlo. Jihlava mi nezní vůbec cizokrajně a co tak extra by mě tam tak asi mohlo potkat? No dobře, má zvědavost zvítězila přestože jsem přes Jihlavu jezdila 4 roky do školy v Bechyni a mockrát tam na autobusáku v zimě mrzla při čekání na další spoj a nadávala tam jak špaček, když bus v těch mrazech přijel o hodinu pozdě. Pak mi máma řekla, že se jede na vystoupení Sámera, já po dvou dnech kývla že teda jo, máma vzala kamerü a jelo se.

Seděla jsem na sedadle spolujezdce, máma zapnula přehrávač, v reprácích Sámer Issa a vedle mě na místě řidiče mu to trochu kazila zpěvem moje milovaná maminka:-). Asi bych se vám měla svěřit s jednou věcí dřív, než začnu dál vyprávět o tomhle výletu. Když jela první SuperStar, byla jsem jednou z těch, co držela do znecitlivění pěsti Anetě a jiní účastníci mě tenkrát moc nezajímali, sem tam jsem pochválila jejich výkony, ale Anet pro mě byla prostě nej. Naši od začátku fandili Sámerovi, fandili mu i dávno po tom, co se po soutěži slehla zem a jakmile tu věc po roce na Nově zase vykopali a snažili se oživit, stejně už nikdo z účastníků nové řady tátu s mámou nedostal tolik, jako Sámer. Přiznávám se, že jsem ne vždy měla pro své rodiče pochopení, v každém z časopisů jsem se dočítala, co kde Sámer provedl, jak je nafoukaný a měla jsem tím pádem pramalou představu o tom, jaký asi může být doopravdy. Naši mě sice neustále přesvědčovali, že bulvár lže a tahá falešná esa a že vůbec nemám dát na všechno, co se kdekoli dočtu. Ale znáte to, nebrala jsem je vážně, brala jsem to tak, že jako Sámerovi příznivci pro něho mají spoustu pochopení a po ruce hned omluvu:-)

Ale zpět k tomu výletu…Celou cestu jsme s mamkou poslouchaly Sámerovo druhé CD. No dobře, já se teda přiznávám, že jeho písničky se mi líbily:-) Líbily se mi některé už na prvním CD, z toho jsem si loni pouštěla pořád dokola Když jsem sám. Měla jsem tehdy před maturitou, do toho své osobní těžké období a brečela jsem jako želva, že mi tahle slova z písničky nikdy nepoví ten, kdo mi tenkrát ublížil.

Přijely jsme, vešly do kulturáku a šly na zkoušku před vystoupením. Vstoupila jsem ve tmě do prázdného sálu, na jeho konci na pódiu Sámer. Právě zkoušel. Byl to zvláštní pocit být tam skoro sama a vidět ho najednou naživo. Na druhou stranu jsem to ale brala, jako bych se dívala na nějakého našeho známého. Jasně, že díky tomu, že "bydlí" u nás na všech počítačích:-).

V sále jsme se seznámily s manažerem Sámera. Po chvilce jsme se vrátily do předsálí, mamka čekala příjezd svých kamarádek, které se za chvilku objevily. Milé a rozesmáté, přesně takové, jak mi o nich povídala. Za chvilku jsem za sebou uslyšela volání: „Tak tady ho máte!“ Otočila jsem se a uviděla jsem, jak k nám s úsměvem jde pan Obhlídal a s ním Sámer. Čekala jsem namistrovanýho kluka z televize a z časopisů, prostě frajírka, jak jsem o něm díky spoustě článků měla vytvořenou představu. Absolutně jsem nečekala, že mě pozdraví a podá mi ruku milej a sympatickej klučina s rozesmátýma a hodnýma očima. Chvíli jsme si všichni se Sámerem v hale povídali.

Sámer s manažerem šli do restaurace. My zůstaly v hale, povídaly dál a pak jsme si chtěly před programem taky něco dát. Sedly jsme ke stolu a pozorovaly, jak se Sámer ochotně fotí s klučinou, co z toho byl vykulenej asi tak jako já, když jsem zjistila, jak ta moje představa o Sámerovi byla mylná. Najednou se Sami zvedl a přisedl si k našemu stolu, aby s mamkou a s jejími kamarádkami na chvilku popovídal, než půjde na pódium a překvapil mě znova, jak kamarádsky a mile se ke všem choval. Říkala jsem si: vážně je tohle Sámer?

Jeho vystoupení nemělo chybu. Možná jen jednu - Sámer vystoupil jen dvakrát. Zpíval moc hezky. Trochu mě mrzí, že jsem se na jeho písničky víc nesoustředila, snažila jsem se udělat spoustu snímků, abyste z toho měli něco i vy:-)

Měly jsme možnost také obdivovat módní kreace pro letošní rok, nádherné plavky na štíhlých slečnách a ještě hezčí spodní prádlo nejen na nich, ale i na opačném pohlaví;-). Viděly jsme spoustu krásných modelů svatebních šatů ( ty, co tam s námi byly, se teď nejspíš potutelně chichotají:-)), a v závěru večera i výtvarné kreace netradičních účesů a šatů. Vše doplňovala skvělá hudba a vše uváděl docela vtipný moderátor (chvíli jsem přemýšlela, jestli i jeho mrkvové oblekové kalhoty jsou součástí jeho humoru:-)).

Po skončení vystoupení nás Sámer a jeho manažer pozvali na soukromý raut, za chvíli oba přišli za námi a po zbytek večera se nám věnovali. Dostaly jsme dárky v podobě brožurek, vlasové kosmetiky a poukázek na kosmetické ošetření zdarma od výtvarnic a autorek večerní přehlídky. Odnesly jsme si spoustu fotografií Sámera, který se ochotně s každým fotil a i když musel být po vystoupení hodně unavený, nedával to na sobě znát a každá z nás si odvezla hlavně spoustu zážitků. Paní Masha odcházela s úsměvem od ucha k uchu ( dostala od něj dvě pusy na tvář, tak se nedivte!:-)). Zuzana odcházela domů plná dojmů z celého večera stejně jako ostatní a mamka si opět cestou zpátky domů pobrukovala Samerovy písničky.

A já si odnesla sebou domů něco navíc. Kromě zjištění, že vše může být jinak než se zdá, taky přesvědčení, že pořád může člověk zažít něco hodně neočekávaného:-)

Dáša ml

FOTO: Dáša ml.